Keren Malki, the Malki Foundation, a non-political, non-sectarian, not-for-profit organization, honors the tragically short life of a girl dedicated to bringing happiness and support into the lives of special-needs children

This site, and the work of Keren Malki (the Malki Foundation), are dedicated to the memory of

Malka Chana Roth Z"L 1985-2001

 

לגרום לשינוי: תוכניותינו עבור ילדים עם צרכים מיוחדים

למלכי היה יומן

סרטון ווידאו הקצר

תרומות לעבודתה של קרן מלכי

גיל חמש עשרה: מאמר

מתן כבוד לאלה המאפשרים את פעילותינו

מדידת ההישגים: משלוחים משדה הקרב

תשע סיבות לזכור את התשעה באוגוסט

מטפלים על גלגלים ע"ש זלאטה הרש ז"ל [Therapists on Wheels]

משרדינו בירושלים:

 02-567-0602

לפני 9 שנים לא הייתי מאמינה שאפשר איכשהוא לשאת את הכאב הכל-כך כבד הזה... [פרימט רוט]

לשמור על קשר

בחודש נובמבר 2004 התראיין ארנולד רוט לתכנית הרדיו "מבוקר עד ערב" בהנחיית אליהוא בן-און, וגם בתכניתו "הקשר הישראלי". במהלך הראיון, שארך חמישים דקות, הרחיב רוט בנושאים הקשורים לתפיסת התקשורת הבין-לאומית את קרבנות הטרור ואת פעילותה הברוכה של "קרן מלכי". התכנית שודרה ברשת א' (ניתן להאזין לשידור כאן).

לגרום לשינוי: תוכניותינו עבור ילדים עם צרכים מיוחדים

קרן מלכי (עמותה רשומה 58-038-165-5) הינה קרן המסייעת למאות משפחות בעלות ילדים מוגבלים לטפל בילדיהם. הקרן מסייעת הן על ידי מימון הטיפולים והן על ידי מימון ציוד רפואי.

הקרן הינה זיכרון למלכה חנה רוט ז"ל, נערה בת 15, אשר נרצחה בפיגוע במסעדת סבארו בירושלים באוגוסט 2001. למלכי הי"ד היתה אחות קטנה הסובלת מנכות קשה. בחודשים האחרונים לחייה הדריכה מלכי בקייטנה לילדים מוגבלים. משפחתה של מלכי החליטה להקים קרן לזכרה אשר תסייע למשפחות אשר להן ילד/ה עם מוגבלות, ללא הבדל דת, גזע ומין.

קרן מלכי מסייעת למשפחות בשני אופנים:

ראשית על ידי סיוע במימון טיפולים פארא-רפואיים.

ילדים בחינוך מיוחד אינם מקבלים טיפולים מספקים לא על ידי בית הספר ולא על ידי קופת החולים. ילד הלומד במסגרת החינוך המיוחד איננו זכאי לקבל טיפולים באמצעות קופת החולים. הקרן מסייעת במימון הטפול בילד על ידי סבסוד 75% מעלות הטיפולים הנ"ל.

שנית, הקרן מסייעת למשפחות הילדים המוגבלים על ידי סיוע באספקת ציוד מיוחד ופריטים אשר בדרך כלל אינם זמינים בישראל, או שהם מעבר להישג ידה של המשפחה. גם כאן, מטרת הקרן היא לעודד ולתמוך במשפחות הרוצות לטפל בילד בעל הצרכים המיוחדים בבית, ולא לאשפזו במוסד.

המטרה בשני המסלולים היא לעודד משפחות אשר רוצות לתת לילדיהם, הלוקים בנכות קשה, את הטיפול הטוב ביותר האפשרי, בבית.

טיפולים פארא-רפואיים בבית: תכנית טיפולי הבית החדשנית של קרן מלכי החלה בשנת 2004. היא מבוססת על העיקרון שהמאמץ לספק את צרכיו של ילד הלוקה בנכות קשה, בבית, כרוך במתן כל האהבה והטיפול שהמשפחה יכולה לגייס, באותה כמות של טיפולים פארא-רפואיים, ובתמיכה שהם יכולים להרשות לעצמם.

העלות של הטיפולים ומציאת הכספים הדרושים למימונם מהווים גורם עיקרי בחיים של משפחות כאלה. בתי הספר, גם המיוחדים וגם הרגילים, מספקים מספר טיפולים, אך אלו לעולם אינם מספיקים. המסר שקרן מלכי שולחת להורים: מצאו את הטיפול שאתם בוחרים בו, ואנו נסייע לכם לכסות את ההוצאות.

תנאי הקבלה לתכנית: קרן מלכי איננה באה במקום מוסדות המדינה; עליכם להשתמש תחילה בכל הטיפולים שילדכם זכאי להם בשלב זה, ע"פ חוק. לאחר שמיציתם את האפשרויות העומדות בפניכם, כחוק, בתוך המערכת, מתחיל תפקידנו. למייסדי קרן מלכי, פרימט וארנולד רוט, היו בעשור האחרון לא מעט מאבקים משלהם עם הביורוקרטיה של מערכת הבריאות (הצעירה מבין ילדיהם סובלת מעיוורון ומנכויות חמורות אחרות). הניסיון שלהם הוא גורם מכריע בעיצוב המדיניות וההנחיות של הקרן.

מספר המשפחות המתקבלות לתוכנית עומד כרגע על כמה מאות. המספרים גדלים בהתמדה. מקורות המימון של קרן מלכי מצומצמים, אך גדלים בכל שנה. היקף הגיוס ותזרים התרומות מכתיבים זהירות רבה בהתקדמות, תוך הקפדה על הגדרת מטרות ברורה וניהול שמרני של ההתרחבות.

טיפולי בית Keren Malki's Right To Nurture Program: המשפחות הפונות אשר מתקבלות למסלול טיפולי הבית, מקבלות סיוע כלכלי למימון אחד או יותר מהטיפולים הבאים:

  • פיזיותרפיה

  • ריפוי בעיסוק

  • שחייה טיפולית

  • ריפוי בדיבור

  • רכיבה טיפולית על סוסים

על מנת להיות זכאי לתמיכת קרן מלכי, על הילד להיות מאובחן כלוקה בנכות משמעותית, ועליו להיות מטופל בבית ולא במוסד. זהו תנאי יסודי במדיניות הקרן. ממגוון רחב של סיבות, ישראל מבורכת במוסדות גדולים רבים לטיפול בנכים. הקו המנחה את עבודתה של קרן מלכי , מכל מקום, הוא תמיכה ועידוד הורים אשר רוצים שילדם ימשיך לגדול בחיק המשפחה. לצערנו מספר מועט של ארגונים מעודד ותומך בגישה זו ואנו מקווים שגישה זו תשתנה במשך הזמן.

לפי כללי הקרן, משפחות המבקשות להתקבל למסלול הטיפול הביתי, צריכות למלא את הנדרש בשלבים הבאים:

  • להביא מכתב מהנוירולוג המטפל של הילד, המאשר נכות משמעותית.

  • למלא את שאלון הקבלה לקרן

הבקשה מופנית אל ועדת הקבלה של קרן מלכי. משפחות שמתקבלות למסלול טיפולי הבית מקבלות החזר כספי של עד %75 מעלות הטיפול כנגד קבלות.

חשוב לציין כי על המטפל הנותן את השירות להיות מוסמך על פי חוק במקצועו, ועליו להנפיק חשבונית מס לתשלום, בהתאם לחוקי המס. הקרן לא תכסה כל תשלומים "שחורים" או למטפלים לא מוסמכים, או כאלו שלא הוכרו ע"י ועד הקרן.

ציוד חיוני: במסלול השני של קרן מלכי אנו מספקים ציוד מיוחד הביתה. פריטים אשר בדרך כלל אינם זמינים בישראל מכל מקור אחר, או שהם יקרים באופן מיוחד. המטרה, כמו בטיפולי הבית, היא לעודד ולתמוך במשפחות הרוצות לטפל בילד בעל הצרכים המיוחדים בבית, ולא לאשפזו במוסד. במשך שנים ארוכות הקדיש עצמו ארגון יד שרה, רשת כלל ארצית של מתנדבים לעזרת לנכים, זקנים ואנשים הרתוקים לביתם, להפיכת הטיפול בבית לאפשרי. הארגון זכה , ובצדק, למוניטין בינלאומי על פעולתו המצוינת.

מאז הקמנו את המיזם המשותף עם יד שרה בשנת 2003, היתה לנו הזכות לספק מיטות טיפול לבית, עמידונים, הליכונים, עזרי אמבטיה, ועוד רשימה ארוכה של פריטים, לבתים שבהם מטפלים בילד בעל צרכים מיוחדים, והכול ללא עלות למשפחות.

המחסן שלנו ביד שרה פתוח חמישה ימים בשבוע ושירת מאות משפחות מכל קצווי הארץ ומכל מגזרי האוכלוסייה בישראל. יותר מ- 2,500 פריטים כאלה, שעל כולם מדבקה המציינת את תרומת הציוד ע"י קרן מלכי, סופקו למשפחות אלה עד היום, כל הציוד מסופק ללא עלות למשפחה. תיקונים וטיפולי אחזקה ניתנים אף הם בחינם.


SITE INDEX        

 Home

 About

What Does Keren Malki Do?

Our Legal Structure

Application Forms (Therapies at Home) for Parents to Download

The Friends of Keren Malki Around the World

Newsletters Archive

Media Coverage of Keren Malki

 Speeches and Articles

Malki's Parents Write: Articles and public speeches by Frimet and Arnold Roth

On Israel's security barrier

Terrorism and its victims

Other websites that remember victims of terror

 Contact

Israel: Keren Malki, PO Box 53314, Jerusalem 9153301 Israel Phone 02-567-0602. Fax 03-542-3783. Email us at office@kerenmalki.org

United States: Call us direct in Jerusalem: 1-888-880-1561. For current time in Jerusalem, click here. Email afkm@kerenmalki.org

Australia: Australian Friends of Keren Malki,  PO Box 40, 393 Wattletree Rd, East Malvern, Vic 3154 Australia. Or speak with Joseph Roth in Melbourne: 0412-382935. Email oz@kerenmalki.org

UK: Keren Malki UK, call Nicole Gordon at 07867-420335 or via uk@kerenmalki.org

 Stay in touch

Keren Malki on Facebook

Join the list: To stay abreast of latest developments at the Malki Foundation, sign up for the Friends of the Malki Foundation Email List

 Feedback

Suggestions and criticisms are always welcome on our Visitors' Page. [Note: The previously broken link on that page is now fixed and working as of January 2014]

 Remembering Malki

Sbarro: An Act of Barbarism

Malki: A Life of Beauty

A Mother Writes of Her Loss

Malki's Song

Videos

Photos

 Donating

The Malki Foundation's  work is entirely funded by donations. Please become a sustaining supporter. Details here.

 Other Languages

Español

Nederlands

Hebrew עברית

Francais

 Legal

Structure

Privacy Statement

Some background on Jewish history (an external link)


Copyright © 2002-2014 Keren Malki, Amuta Reshuma (Registered Not-for-Profit Society). All Rights Reserved.